Як змінились ціни на квартири в новобудовах залежно від класу житла та району столиці

Що відбувається з цінами на нерухомість у Києві

Як змінились ціни житло в новобудовах:
підсумки липня

Відставка глави Нацбанку спричинила зростання курсу валют, а той, зрозуміло, вплинув і на ціни на ринку нерухомості Києва. Середньозважена вартість у гривні за місяць зросла, а в доларах просіла. Про те, що відбувається із цінами на новобудови в Києві, чи варто чекати падіння вартості квартир восени і як розвиватимуться події далі — у матеріалі.

Попри те що карантин триває, а Україну поділили на зони, ринок первинної нерухомості поступово оговтується від пережитого навесні шоку. Це видно і за активізацією будмайданчиків, і за зростанням зацікавленості покупців.

Звичайно, платоспроможний клієнт усе ще в недостатній кількості присутній на ринку, що штовхає девелоперів до продовження акцій, дисконтів і вигідного курсу. 

Скільки коштують квартири в новобудовах Києва

У липні гривнева ціна на квартири в новобудовах, зросла, хоча й несуттєво — всього на 100 грн, або 0,4%, до 25,2 тис. грн/кв. м. А ось доларова, навпаки, просіла на $20, або 2,1%, до $920/кв. м. Курсові коливання, які мали місце в середині місяця, не пройшли непоміченими, хоча й особливо не вплинули на всі поголовно ЖК у столиці.

Как изменилась стоимость жилья в новостроях и на «вторичке», и что с ценами на аренду

Середня ціна в новобудовах за класами в липні у гривні зросла: у комфорт-класі на 500 грн, або 2,4%, до 21,7 тис. грн/кв. м, у бізнес-класі — на 500 грн, або 1,3%, до 37,9 тис. грн/кв. м, а в еліт-сегменті, навпаки, просіла — на 3,1 тис. грн, або 4,6%, до 64,2 тис. грн/кв. м. Економклас завмер на позначці 18,6 тис. грн/кв. м.

У доларах ситуація виглядає так: економ просів на $10, або 1,4%, до $690/кв. м, комфорт — на $10, або 1,3%, до $790/кв. м, бізнес — на $10, або 0,7%, до $1,39 тис./кв. м, еліт — на $170, або 6,8%, до $2,52 тис./кв. м.

Ціни на нерухомість у районах Києва: підсумки липня

Якщо подивитися на вартість квартир у новобудовах Києва в гривні, то в більшості районів спостерігається зростання середньозваженого показника. Наприклад, у Подільському районі ЖК подорожчали на 2,7 тис. грн, або 12%, до 25,2 тис. грн/кв. м, у Шевченківському — на 2,4 тис. грн, або 7,5%, до 34,6 тис. грн/кв. м, а у Святошинському — на 1,3 тис. грн, або 6,3%, до 21,8 тис. грн/кв. м.

У Голосіївському районі ціни на житло підскочили на 800 грн, або 2,8%, до 29,3 тис. грн/кв. м, а в Печерському і Дарницькому — на 600 грн і 1,2% та 3% відповідно, до 50 тис. грн/кв. м і 20,5 тис. грн/кв. м.

Зниження обсягів будівництва в Україні у червні 2020 року склало 1,7%

Найменше подорожчали квартири у новобудовах Деснянського району — всього на 200 грн, або 0,97%, до 20,9 тис. грн/кв. м.

А ось в Оболонському та Солом’янському районах, навпаки, спостерігаємо за місяць падіння середніх цін на квартири в ЖК на 600 грн, або 2,8%, і 800 грн, або 3,5%, до 20,5 тис. грн/кв. м і 22,2 тис. грн/кв. м відповідно. Дніпровський район залишився на рівні 22,1 тис. грн/кв. м.

Якщо ж подивитися на ціни на нерухомість у новобудовах Києва в доларах, то ситуація виглядає інакше. В Оболонському районі — падіння за місяць на $50, або 6,3%, до $740/кв. м, у Солом’янському — на $40, або 4,7%, до $820/кв. м, у Дніпровському — на $30, або 3,6%, до $800/кв. м, а в Дарницькому та Деснянському — на $10, або 1,3%, до $740/кв. м і на $10, або 1,3%, до $760/кв. м.

Натомість у Подільському районі ціни на ЖК за місяць зросли на $80, або 9,5%, до $920/кв. м, у Святошинському — на $40, або 5,3%, до $800/кв. м, у Шевченківському — на $40, або 3,3%, до $1,25 тис./кв. м, а в Голосіївському — на $10, або 0,9%, до $1,08 тис./кв. м

На Печерську новобудови залишилися в колишній ціні — $1,85 тис./кв. м.

Що відбувається на ринку новобудов влітку 2020-го

Наразі первинний ринок нерухомості сміливо можна поділити на кілька категорій. Перша — це ті, хто будував у карантин, хоч би там що, зумів зберегти й темпи, й інтерес, тому зараз чудово живе на відкладений попит, перетворюючи його на реальні угоди.

Доведеться платити значно більше: чому іпотека під 10% може стати дорогим задоволенням

Друга — ті, хто намагається застрибнути у потяг, наздоганяючи втрачений темп. Тут затримки у 3-6 місяців або більше — залежно від циклу, під час якого зупиняли проєкт. Таким девелоперам доводиться стримувати зростання вартості, пропонувати дисконти та всіляко залучати покупця.

І, нарешті, частина ринку, представникам якої зовсім складно конкурувати концепціями, форматом комплексу в боротьбі за покупця через низку причин.

Наразі у нас є ще одна велика проблема, яка може вилитися в непередбачені наслідки для всього ринку — реформа державної архітектурно-будівельної інспекції, яка загрузла в невідомості й тягне за собою проблеми і з видачею дозволів на початок будівництва, і сертифікатів про введення в експлуатацію.

Новая реформа ГАСИ: Саакашвили предложил передать функции ГАСИ частным лицам

Як розповіли  кілька гравців ринку нерухомості, деякі документи «лежать» у столах держорганів уже більш як пів року, а на ринку створюється дефіцит сучасних квадратних метрів.

«Давайте не будемо говорити, що у нас побудовано більше, ніж можуть дозволити собі купити. Потрібно розуміти, хто будував, як будував, і чи відповідає воно очікуванням сучасного покупця», — поділився думкою з  представник великого київського забудовника.

А в тренді зараз, судячи з інтересу з боку покупця, сегменти комфорт+ і бізнес у форматах місто в місті, багатофункціональні та сервісні ЖК і екопроєкти.

COVID-19 в Украине: внесут ли Киев в «красную зону» из-за коронавируса 

, наполненные бесконтактными технологиями для безопасной работы в условиях карантина

Источник:
thepage

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.