Як змінились ціни на житло у передмісті Києва. Підсумки серпня (ІНФОГРАФІКА)

Як змінилися ціни на новобудови у передмісті Києва напередодні осені-2020

Як змінились ціни на житло
в передмісті Києва

Коронавірус не найголовніша проблема первинного ринку нерухомості. Є ще плутанина з ДАБІ та вічне питання з довгобудами, яке підігріла ситуація навколо забудовника банку «Аркада». Усе це так чи інакше позначається на новобудовах як у столиці, так і за її межами. Що відбувається із цінами на ЖК передмістя Києва — в огляді .

За даними аналітиків, середня ціна на новобудови передмістя у серпні становила 15,3 тис. грн/кв. м. Незначне подорожчання квадратного метра у гривні на 300 грн, або 2%, пов’язано передусім із поведінкою курсу валют і стартом нових майданчиків у передмісті.

Слід визнати, що великі будівництва у найближчому передмісті йдуть за графіком, чим невимовно радують покупця — інвестор із грошима, серйозно злякавшись ситуації навколо «Аркади», обернувся у бік найближчого передмістя.

Цены на жилье поднимуться из-за ситуации с «Аркадой»

Утім, сподіватися на те, що він тут же стрімголов кинеться купувати житло за містом, не доводиться. Це пов’язано з очікуваннями великої частини платоспроможного попиту щодо київської прописки, транспортної доступності та багатофункціональної інфраструктури як у межах ЖК, так і за його територією.

Хоча приміські новобудови всіляко наздоганяють, а часом і переганяють столичних побратимів щодо архітектурних рішень, благоустрою території та розвиненої інфраструктури. Питання лише в тому, що потрібно чекати, поки комплекс добудують, щоб усі орендарі та власники комерції зайшли й створили ідеальний мікс. А в Києві, навіть якщо у складі ЖК потрібні об’єкти поки не відкрилися, у радіусі 1-2 км їх уже точно можна знайти. 

Ціна житла: ринок новобудов демонструє ріст цін на квадратні метри, на тлі карантину (ІНФОГРАФІКА)

Загалом тут питання співвідношення реальних можливостей і зважених потреб. Проте можна сміливо констатувати, що попит і клієнт у передмістя є. Нехай поки й не в тому обсязі, що до карантину. Кілька великих девелоперів, які будують неподалік Вишневого та Ірпеня, выдзначають відновлення попиту в межах 50-75% попередніх обсягів залежно від місяця. У серпні показники продажів радували найбільше.

Новобудови до 5 км від Києва за місяць у гривні залишилися на колишньому рівні — 16 тис. грн, від 5 до 10 км — подорожчали на 400 грн, або 2,6%, до 15,7 тис. грн, а від 10 до 20 км у ціні не змінювалися — 14 тис. грн/кв. м. У доларах ціна змінилася лише в радіусі від 5 до 10 км — додала $10, або 1,8%, до $570/кв. м.

Щодо середньозваженої вартості квадратного метра в новобудовах під Києвом в американській валюті, то за місяць бачимо підвищення на $10, або 1,8%, до $560/кв. м. Власне кажучи, такий же цінник був у червні, а перед цим $550/кв. м у травні. 

У населених пунктах, якщо подивитися на динаміку цін на новобудови за серпень, досить різні тенденції. Тут важливо оцінювати обсяг пропозиції, класність житла, темпи будівництва та попит, щоб зрозуміти, що стоїть за ціновою кореляцією.

У Ворзелі та Святопетрівському ціни просіли на 16,5%, або 1,4 тис. грн, і 9,3%, або 1 тис. грн — до 7,1 тис. грн/кв. м і 9,8 тис. грн/кв. м відповідно.

Дещо менше втратили у вартості новобудови Гостомеля, Вишневого, Петропавлівської Борщагівки та Гатного — 4,2%, або 600 грн, 2,9%, або 500 грн, 0,6%, або 100 грн, та 1,2%, або 200 грн, знизившись до 13,7 тис. грн/кв. м, 16,5 тис. грн/кв. м, 17,2 тис. грн/кв. м і 16,7 тис. грн кв. м відповідно. 

В Ірпені квадратний метр у житлових комплексах зріс на 1 тис. грн, або 6,5%, до 16,5 тис. грн/кв. м, у Білогородці — на 800 грн, або 6,8%, до 12,6 тис. грн/кв. м, у Бучі — на 700 грн, або 4,9%, до 15,1 тис. грн/кв. м.

Ціни на вторинному ринку житла у серпні: найбільше подорожчали «однушки». Статистика за районами

По 500 грн додали у ціні новобудови Вишгорода та Броварів — по 3,3% і 3,5%, до 15,7 тис. грн/кв. м і 15 тис. грн/кв. м відповідно.

Софіївська Борщагівка подорожчала лише на 100 грн, або 0,7% — до 15,4 тис. грн/кв. м. А новобудови Борисполя залишилися у колишній ціні — 13,9 тис. грн/кв. м.

Цікаво про будівельну техніку: раніше ми писали про переваги колісних екскаваторів CAT M315D2 і M317D2

Источник:
thepage

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.