Як зміниться ринок офісних центрів після пандемії

До яких змін слід готуватися на ринку офісних центрів України

Ринок офісних
центрів після пандемії

Коронацунами, про яке за останній місяць не говорив хіба що лінивий, накрило з головою ринок офісної нерухомості — спочатку орендні канікули або скорочення орендних ставок, потім перегляд площ і скорочення, повідомляє Вікторія, експерт з нерухомості.

Тепер же частина компаній і зовсім з’їжджають, залишаючи власників бізнес-центрів розгубленими. Знайти клієнта в нинішніх умовах плутанини досить складно.

Втім, далеко не весь корпоративний світ піде в глибокий онлайн і залишиться назавжди у форматі home office.

Топ-менеджери компаній з підвищеними вимогами у частині безпеки даних зараз тоннами поглинають валеріанку: забезпечити належний рівень безпеки конфіденційної інформації в умовах роботи персоналу з дому неможливо.

Офисные здания могут опустеть на 40-70%

ZOOM та інші сервіси з цим теж особливо не допоможуть. Для таких проектів, у яких є значна частка в сегменті IT-розробок, повернення в офісний світ вже поступово починається.

Частина співробітників повертаються на робочі місця, які чекають якісні зміни. По-перше, відстань між робочими столами 2 метри проти 1-1,3 м, які дозволяли раніше. Жодних стикувань столів взагалі.

По-друге, організація карт пересування місцями загального користування, периметру робочих і додаткових зон. Жодних стовпотворінь, за цим якийсь час навіть стежитимуть.

Я знаю кілька вимог клієнтів до керуючих київськими БЦ з проханням забезпечити безпеку у зонах загального користування та забороняти людям влаштовувати мітинги на диванчиках у холі та лаунж-зоні. Звучить дико, але така реальність.

У третіх, озвучені вимоги забезпечити на одну особу 10 м2 замість звичних 3-4 м2. Зрозуміло, кількість співробітників, що працюють з офісу, в такому разі скорочується. Залишаються тільки ті, кому конче потрібен цей формат. Кожне робоче місце буде забезпечено конференц-зв’язком.

Особливості оренди офісу: як зміниться робота після карантину і хто працюватиме віддалено

По-четверте, вимоги в частині кондиціювання та клімат-контролю. Питання чищення фільтрів стоятиме гостро ще не один місяць. І прибирання, дезінфекції всіх місць загального користування.

Можливо, буде потрібно відновити або встановити додаткові модулі фільтрації повітря.

Ринок офісної нерухомості стане іншим. Підвищення інвестиційної привабливості офісної нерухомості для орендарів стане можливим за рахунок модернізації офісів у відповідності з перерахованими вище факторами.

Включаючи технічне оснащення, інфраструктуру повного циклу, новий підхід до умов оренди (гнучкий офіс, дисконти клієнтам надовго) і пропозиції готових офісних рішень для орендарів. Офіси з ремонтом будуть дуже затребувані найближчим часом.

В фитнес-центр в США открыл необычный «антикоронавирусный» спортзал. Клаустрофобам лучше не смотреть (ВИДЕО)


Источник:
thepage

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.