Якою буде середня сума платіжки за доставку газу з 1 липня?

НКРЕКП переглянув розмір тарифів для газорозподільних компаній. На скільки збільшиться середня сума платіжки за доставку газу

На скільки зросте
ціна доставки газу

Вартість доставки газу з 1 липня повинна була зрости на 20%. 24 червня НКРЕКП переглянув розмір тарифів для 44 газорозподільних компаній, зменшивши їх на 12% від планових цифр. 

Цей крок Регулятор пояснює зниженням вартості газу на ринку, тобто в тарифі закладена менша сума на закупівлю газу для виробничо-технологічних витрат через зниження ціни на газ.

Втім, на ринку вже намітилась тенденція до збільшення цін, НАК «Нафтогаз України» в липні підвищив ціну на газ для промислових споживачів одразу на 10%, а до кінця року очікується подальше зростання вартості газу. 

Тариф на доставку газа снова пересчитан: как изменилась цена (ТАБЛИЦА)

Тож, можна констатувати, що Меморандум з МВФ в частині «приведення тарифів на розподіл до повного відшкодування витрат» поки що не виконано.

Зараз у ЗМІ точиться багато здогадок про те, скільки платитимуть споживачі газу за його доставку. Як правило, всі ці міркування супроводжуються шаленими сумами.

Як зміняться тарифи на доставку газу на прикладі платіжки пересічного споживача?

Для прикладу, візьмемо три найпоширеніших типи домогосподарств-споживачів газу: з газовою плитою, з плитою та колонкою, а також з котлом автономного опалення.

Домогосподарства з газовою плитою

Перше, квартири, де газ використовується тільки для приготування їжі. Наприклад, в Кіровоградській області. 

За даними НКРЕКП, таке домогосподарство споживає 111 кубометрів на рік. Це приблизно 9,25 кубічних метрів газу на місяць.

Тариф АТ «Кіровоградгаз» на доставку газу складатиме 1,04 грн за кубічний метр. Щомісячно домогосподарство з плитою має сплачувати за доставку 9,25 куб метрів газу. 

Долги за комуналку предлагают простить. Что известно о платежной амнистии: подробности законопроекта №3323

Тому така сім’я сплачуватиме на місяць 9,62 грн за доставку газу замість 9,44. В середньому по Україні середній чек складатиме  близько 9 гривень на місяць.

Домогосподарства з плитою та колонкою

Другий тип споживання — квартири з плитою і колонкою. Такі домогосподарства споживають близько 260 кубометрів на рік. Наприклад, в Івано-Франківській області споживач газу з плитою і колонкою використовує 272 кубічних метри газу в рік. Це значить, що щомісячно споживач сплачуватиме за доставку 22,7 кубометри газу.

Тариф на доставку АТ «Івано-Франківськгаз» з 1 липня складатиме 1,38 грн. В результаті, квитанція за доставку 22,7 куб м газу складе 31,3 грн замість 27,24. Загалом по Україні сума квитанції за доставку газу складатиме 23 грн.

Домогосподарства з автономним опаленням

Третій тип домогосподарства, домогосподарства з автономним опаленням. В рік ними споживається 1000 — 1050 кубічних метрів газу. Для них щомісячний платіж складатиме 90 гривень і збільшиться на 9 гривень на місяць.

Наприклад, домогосподарство з автономним опаленням в Миколаївській області споживає в середньому 1189 кубічних метрів газу в рік. 

Кожного місяця ним проводиться оплата 99 кубів газу. Для такого домогосподарства щомісячна квитанція складе 144 гривні на місяць замість 130. 

В середньому ж по Україні такі домогосподарства сплачуватимуть всього на 9 гривень більше.

Згідно з поточними даними на біржі TTF, очікується, що в четвертому кварталі на кордоні з Україною вартість газу складе 5 600 — 5 800 грн з ПДВ. Це на 30% більше, ніж передбачено в тарифах.

Украинцам грозит массовое отключение газа накануне отопительного сезона в случае запуска рынка газа (ДОКУМЕНТ)


Источник:
epravda

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.