Закон чи політичні ігри: Як врятувати Держсервісбуд та реформу містобудування від корупціонерів — позиція голови Держсервісбуду

Позиція Олексія Башкірова, щодо звільнення з посади голови Держсервісбуду

Олексій Башкіров, про звільнення
з посади голови Держсервісбуду

Те, що за останні дні відбулося у сфері містобудування, вочевидь вимагає пояснень, адже багато хто досі не зрозумів сенс і причину бурхливих нещодавніх подій.

В першу чергу хочу зазначити, що робив і роблю усе від мене залежне для впровадження реформи містобудування, започаткованої Президентом України Володимиром Зеленським та Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Переконаний більшість українців підтримують цю реформу та ліквідацію корупції в будівельній сфері. І я вдячний їм усім. І насправді нас дуже багато. Проте є сили, що не зацікавленні в очищенні галузі, які з самого початку реформи системно протидіяли їй, намагаючись якщо не зірвати, то принаймні нівелювати усі зміни, аби зберегти кістяк корупційної системи.

З березня цього року, коли Уряд ухвалив рішення про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та розділення монопольних повноважень ДАБІ між новоутвореними незалежними органами, одним з яких є Державна сервісна служба містобудування України, я відчував постійний спротив впровадженню змін.

За період з березня 2020 року було розроблено структуру Держсервісбуду, штатний розпис та кошторис органу, положення про структурні підрозділи та посадові інструкції працівників. Попри те, що в Міністерстві розвитку громад та територій постійно ставили бюрократичні перепони на шляху ухвалення необхідних для повноцінного запуску Держсервісбуду рішень, всі необхідні документи були погоджені.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів, мало бути утворено в регіонах 14 управлінь, 8 відділів та 2 сектора Держсервісбуду. Служба уже була готова оголошувати добір на зайняття вакантних посад керівників територіальних органів, проводити співбесіди та формувати штат, що дозволило б Держсервісбуду починати в повному обсязі виконувати покладені на нього завдання. Але внаслідок мого звільнення з посади реформа знову загальмувала. Впевнений в такому сценарії можуть бути зацікавлені тільки ті, хто домагаються скасування реформи.

Своє звільнення вважаю незаконним, адже в документі про моє звільнення «шляхом припинення дії контракту» не було вказано жодної правової підстави для припинення контракту. Єдиною законною підставою розірвання контракту зі мною могло б бути невиконання його умов, проте звіти щодо результатів оцінювання моєї діяльності, які були підписані профільним Міністром, доводять протилежне.

Маю всі підстави вважати, що моє звільнення є результатом політичних інтриг тих, хто щосили прагне скасувати реформу містобудування. Це підтверджується ще й тим, що на мене здійснюється тиск з вимогою написати заяву про звільнення заднім числом. Я ніколи не піду на подібні оборудки та захищатиму своє чесне ім’я. Тому буду оскаржувати своє звільнення в суді.

Крім того, я звернувся з листом до Президента, Прем’єр-міністра, Верховної Ради та Уряду України, в якому виклав ситуацію в містобудуванні та навколо Держсервісбуду, окремо наголосивши на незаконних діях.

Впевнений, що керівництво держави об’єктивно оцінить ситуацію та зробить правильні висновки. Реформа містобудування має бути завершена, а корупція в цій сфері викорінена!

Копія листа додається

https://www.facebook.com/oleksiy.bashkirov/posts/186877406417100 

Джерело: прес-служба Держсервісбуду

Точка зору редакції Build Portal може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.