Збирати на житло доведеться від 17 до понад 33 років — експерт

Для кого будують житло в Україні?

Скльки українцям доведеться
збирати на нове житло 

Чи не на кожному кроці ми бачимо в столиці новобудови багатоповерхівок. Трохи скромніше, але теж активно відбувається будівництво в більшості обласних центрів. За даними великих будівельних компаній, у Києві щорічно будується близько 1 млн кв. м житла, по Україні в цілому середній показник становить 10 млн кв. м., повідомив Сергій, експерт з питань соціально-трудових відносин.

На перший погляд це говорить про зростання добробуту українських сімей. Але чи це так?

Майже 45% житла в Україні жодного разу капітально не ремонтувалось (ІНФОГРАФІКА)

За повідомленням глави податкової Олексія Любченко, минулого року 3,5 млн (чверть від загальної кількості) українських працівників отримували зарплату на рівні і менше мінімальної —  4173 гривні, за показниками МЗП 2019 року. Ще 3,6 млн (це чверть працюючих в Україні) отримували зарплату більшу за середню – 10500 гривень.

Таким чином половина українців мали зарплату між мінімальною і середньою. Ймовірно такі пропорції збережуться і в цьому, і наступному році.

Виходячи із зазначеного визначимо потенційних платоспроможних покупців квартир в Україні. Вимушено відсіємо тих, хто має зарплату на межі мінімалки — їм не до покращення житлових умов. Також відсіємо і тих, хто має зарплату вищу за середню: вони або вже придбали собі житло, або планують це зробити не в “багатоповерхівках” і можливо і не в Україні. Не до речі: за даними того ж головного податківця, 3000 українців задекларували десять і більше квартир у своїй власності.

З певною ймовірністю до потенційних покупців нового житла можна віднести 7 млн працівників із зарплатою між мінімалкою та середньою зарплатою. Нескладно порахувати їх середній трудовий здобуток ((4173+10500):2=7337 гривень), з якого держава автоматично забирає 19,5% податку та військового збору. І на руки видають без трохи менше 6000 гривень.

Голова ДІМ Юрій Васильченко: Про «будівельний тероризм», страхування та «шерифів»

Беручи до уваги особисті та сімейні потреби, виділити на накопичення для придбання квартири більш ніж 25% буде дуже складно. Насправді відкладати кожну четверту гривню з такого заробітку в теперішніх цінових реаліях дуже проблематично. То ж рахуємо, що на “спец-житло-рахунок” буде все таки відкладатися 1500 гривень (6000*0,25) щомісяця.

Безперечно вартість житла залежить від міста, конкретного району, класу новобудови, ступеню готовності та оздоблення. Але діапазон вартості класу “економ” коливається в межах 12-20 тис.гривень за квадратний метр. Щоб  купити однокімнатну квартиру загальною площею 30 кв. м слід назбирати 360-600 тис. гривень. Виходить збирати треба від 200 до 400 місяців – від 17 до понад 33 років.

При цьому наш “поки безквартирний” співвітчизник має на три десятки років забути не тільки про омріяний автомобільчик, а навіть про новий телевізор і холодильник, має носити весь цей час чи не одні кросівки і м’ясо купляти лише  на ювілеї.

Тим часом житло активно будується. Продажні ціни не падають. І у все більшій кількості вікон в новобудовах по вечорам не сяє світло.

Долги по коммуналке: неплательщикам значительно усилят штрафы. Что известно о законопроекте №6313 

 и том, где их можно выбрать

Источник:
kievvlast

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.