Як же не помилитися при виборі обмінника в Харкові?

Спосіб перший: «Ваші гроші фальшиві»

Кидати відвідувачів обмінників недобросовісним касирам допомагає і українське законодавство. Відповідно до закону касир повинен вилучати всі підозрілі купюри, а в разі виявлення явної фальшивки викликати міліцію з усіма витікаючими наслідками — протоколами і допитами. Фактично ж змінювала може назвати фальшивою і підозрілої будь-яку зелену банкноту, хоч тільки що зійшла з конвеєра Федеральної резервної системи США.

Як правило, жертвами таких махінацій стають люди, що міняють дуже незначні суми: 10-30 доларів. Заради таких грошей зв’язуватися з міліцією і в кращому випадку втрачати час навряд чи хто захоче. На то і розрахунок: клієнти, як правило, залишають гроші касирові і йдуть геть. Але на «підозрілих» купюрах заробляють і при обміні великих сум — від 3-4 тисяч доларів. Клієнту, наприклад, повідомляють, що кілька банкнот «дивно світяться» і їх необхідно відправити на експертизу. При цьому додають, що ці купюри можна все-таки обміняти, але з невеликою комісією. На одній такій операції касир може в середньому заробити 500-700 гривень. Розрахунок на те, що великі суми змінюють, як правило, люди дуже забезпечені, а отже, і зайняті. Розмінюватися на дрібниці через декількох сотень «дерев’яних» стануть небагато. Вигiдно обмiняти валюту на Барабашово ви можете тут https://obmenka.kharkov.ua, — сама вигодна обмiнка Харкова, также тут ви можете узнати актуальний курс долара в Харковi.

Спосіб другий: «Доларів немає!»

Незважаючи на те що в більшості обмінників вже давно висять оголошення, що закликають громадян не міняти валюту з рук, а всіляких «ломальщіков» та інших ударників обмінно-кримінального праці стало значно менше, нарватися на шахраїв дуже просто. Причому, як правило, міняйли-приватники діють в змові з касирами обмінників.
Випадок, що описується в статті, стався близько місяця тому поблизу Білоруського вокзалу. Віктор вирішив придбати в обміннику 1800 доларів. Однак з першого разу зробити це не вдалося: касирка повідомила, що в наявності є тільки 1200. Віктор вже було зібрався шукати інший обмінник, як ні з того ні з сього поруч «намалювався» чоловік, який висловив бажання здати 1,5 тисячі зелених. На пропозицію поміняти гроші без каси Віктор спочатку відповів відмовою, боявся, що серед них виявляться фальшивки. На що шахрай сказав, що гроші можна перевірити тут же, в обміннику. Гроші перевірили, угода відбулася. А вже ввечері того ж дня Віктор, уважно вивчивши купюри, виявив, що чотири 100-доларові банкноти — фальшивки, причому вкрай низької якості. Що ж, касири теж помиляються. Особливо якщо це їм вигідно.
Втім, деякі міняйли і зовсім не обтяжують себе витонченими схемами. Нерідкі випадки, коли фальшивки просто вручаються клієнтам обмінних пунктів під виглядом справжніх грошей. Правда, тут справа вже пахне не адміністративними заходами покарання, а реальним терміном ув’язнення.

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.